Justin Lavash

Justin Lavash foto 03

Když se řekne blues, může to znamenat ledascos, včetně toho pomalého tance na posledním plese. Když si ale představíte, jak může vypadat bluesman, tak už jste celkem blízko k tomu, kým je Justin Lavash.

Justin Lavash - FOLK i BLUES

Jasně, bluesman je ten chlápek kterého jednou vidíte hrát v metru nebo u mostu, pak ho zahlednete hrát někde v klubu, nebo zaslechnete v nahrávkách známějších umělců. Justin má za sebou spolupráci s Monikou Načevou, Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou, ale jeho autorská tvorba je odlišná. Je to muzika, ve které je celý život.

Koncert pro Diakonii Praha

Justin zahraje speciální set, kde zazní nejen soudobé elektronické blues, ale také jeho kořeny až ke spirituálům.

Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=2J-jZDnl3dM

Biografie na Bandzone.cz

JUSTIN LAVASH se pohybuje v hudební branži již přes dvacet let. Svoji indie rockovou kapelu v Anglii rozpustil v roce 1990, přestěhoval se do Francie, kde hrál po klubech blues a během let se stal virtuosem kytarového „fingerstyle“ hry na kytaru. Čerpal z různých žánrů, z folku, blues i francouzského šansonu. Z Francie, kde často působil, se vrátil do Londýna, kde se zapojil do prosperující jazzové scény raných let devadesátých. Poté se živil hraním na lodích v kapelách někdejších kabaretních hvězd, ale také studiovým nahráváním a transkripcí hudebních partitur. Multižánrovost, které byl vystaven, se brzy promítla také v jeho skládání. Dnes disponuje čtyřmi autorskými CD (Harder and Harder, Fits and Starts, Slide, 25 Years a letos: Changing of tides), která se úspěšně prodávají v Evropě. V současnosti žije v Praze; působí mimo jiné s Monikou Načevou, Vladimírem Mertou, a spolupracoval na nahrávkách Sunflower Caravan a Lenky Dusilové, s níž složil a nazpíval píseň Brother a Mayday. Napsal píseň „Dizzy and Stranded in Prague“ s Michalem Horáčkem (Český kalendář, 2013) a v Lucerna Music Baru otevřel prostor pro Johnnyho Wintera. Kytarista ojedinělého stylu a s hlasem, jenž odráží funky i drsnou tvář osudu, kritiky označován za performera světové úrovně, Justin Lavash, sochá své písně do protékajícího času a drží tak posluchače v napětí i bázni.